O mě

Vždy mě bavilo cvičit, ale postavu mám vydřenou jako kdokoli jiný komu nepřála genetika pro štíhlou postavu.

 

Můj příběh pro inspiraci

Před asi 7 lety jsem byla oplácaná a naprosto nespokojená se svou postavou. Vše začalo v pubertě, kdy jsem spolu s výběrem špatné antikoncepce, a nevhodnou stravou hodně nabrala. Jsem navíc malé postavy, takže každé kilo je na mě dost vidět. Zkoušela jsem různé diety a to až drastické. Většinou jsem u těchto diet moc dlouho nevydržela neboť se skládaly z toho nejíst skoro nic nebo jen jednostrannou stravu. Například rýžová dieta, kdy jsem jedla jen dvakrát denně rýži. Hrůůůza :-D

Samozřejmě moje tělo strádalo, ukládalo si tuky do zásob a já stejně měla velký hlad. Dva dny jsem vydržela a po té jsem se doslova přejedla vším možným. A tak jsem zažívala "jo-jo efekt", na vlastní kůži... Byl to začarovaný kruh, který nikam nevedl. Někdy se mi povedlo díky dietě shodit, ale to bylo i na úkor ztráty svalové hmoty, takže moje tělo stejně nevypadalo vytvarovaně, jak bych chtěla. Pouze mi to zpomalilo metabolismus, a zakrátko jsem opět přibrala ještě více...

Co se týče cvičení, tak odmalička jsem chodila cvičit. Zejména na aerobic, Tae-bo, věnovala jsem se i tanci. Pak jsme se přestěhovali a ve městě, kde jsem pak žila nebyla příležitost kam chodit cvičit. Přesto jsem cvičila alespoň doma. Buď podle videí a nebo co jsem si pamatovala z cvičebních lekcí, kam jsem dřív chodila.
Cvičení doma je většinou bez zátěže nebo jen s minimální, pokud si koupíte nějaké činky. Člověk se nemá moc kam posouvat a svaly se tolik nezapojují, takže výsledky jsou spíš udržovací. Než, že by se člověk vytrénoval, vytvaroval postavu a zlepšil fyzičku, jako v posilovně.

 

Posilováním jsem za půl roku zhubla 10 kg!

Dřív jsem si říkala, že posilovna pro mě není, že je spíš pro muže a ani jsem nevěděla jak tam cvičit. Pokud jsem do posilovny dřív přišla, vlezla jsem si na rotoped nebo na pás. Na strojích jsem necvičila neboť jsem ani nevěděla jak, styděla jsem se a díky tomu jsem si připadala trapně.

V roce 2010 jsem se seznámila se svým přítelem, který v posilovně léta cvičí, a tak mě ke cvičení v posilovně přivedl. Naučil mě základy, jak cvičit na každém stroji, jak zapojovat správně svaly, a jak správně jíst. Cvičení mě začalo bavit a zajímat. Za půl roku jsem zhubla o 10 kg a získala vyšší procento svalové hmoty. Mé tělo začínalo být zpěvněné a začínalo se tvarovat. Najednou jsem se sobě líbila.

 

Nová role – pomáhat ženám k vysněné postavě.

Začala jsem se fitness cvičením více zabývat a studovat jej. Přihlásila jsem se na trenérský kurz a rozhodla se, že své znalosti budu předávat dál a budu pomáhat, ženám, které jsou na tom jako jsem byla já a pomohu jim splnit si svůj sen o vysněné postavě. Sama doteď na sobě stále musím pracovat, někdy to jde lépe, někdy hůře, ale vždy se snažím pro to dělat maximum. Po cvičení cítím, že jsem pro sebe něco udělala, cítím se zdravější, fyzicky silnější a cítím se celkově dobře.

Cvičit by měl každý. A ne jen kvůli hubnutí, tvarování či zpevňování, ale i pro zdraví. Cvičení nám zajistí zdravé pohyblivé tělo po dlouhá léta.

 


Motivujte se, a jděte si za svým cílem!

 

Vytrvat, o tom to je...

Vždy je to o tom vytrvat. Nevzdávat to, když hned nemáme výsledky. Chce to velkou trpělivost, udělat si ze cvičení koníčka, a celkově to vzít za nový životní styl.

Není to tak, že si párkrát zacvičite, a když zhubnete, tak už cvičit nemusíte.
Ne! Naopak, je to něco čemu byste se měli věnovat celý svůj život pokud chcete vypadat dobře, cítit se dobře a udržet si to. Já sama doporučuji chodit cvičit do posilovny alespoň 3x týdně a pak k tomuto cvičení můžete doplnit i různé aerobní aktvity, které vás baví nebo vám vyhovují. Například kolo, běh, aerobka v posilovně ( tu doporučuji vždy zařazovat jiný den než je den, kdy máte posilovací trénink, nebo jít ráno na aerobku a večer si jít zaposilovat, ale to je už pro zdatnější cvičence :-) ) Nebo můžete si zajít na brusle, aerobic a jiné skupinové lekce, záleží jen na vás. Výběr je široký.

 

Bez správné stravy to nepůjde...

Pro co nejlepší výsledky je nutné dodržovat i stravu. Dodržovat množství bílkovin a jíst přiměřené porce. Nepřejídat se. Vynechat smažené, přesolené věci, sladkosti. Hodně pít neslazené vody. Někdy už jen v limonádách a džusech do sebe člověk dá tak obrovské množství kalorií (ve formě cukrů), jako je v jednom celém jídle. Pokud si dáte občas něco nezdravého, tak v menším množství a nevyčítat si to. I radost si musíme občas udělat. U hubnutí hodně pracuje psychika, a pokud si budete jídlo vyčítat a nesnášet své tělo, bude se vám špatně hubnout a vysledky budou přicházet hůře.

 

Dámy, mějte se rády...

Mějte se rády, cvičte, jezte rozumné porce, jezte zdravě, nepřejídejte se a tělo se vám odvděčí. ;-) Žádné drastické diety a celodenní jedení sucharů a pak večer do sebe nátřískat hromady jídla. Žádné výmluvy, že dnes jsem unavená, dnes se mi cvičit nechce... Neberte cvičení jako něco co musíte za trest, jako velké utrpení...

Berte to tak, že to děláte pro sebe, pro své tělo, aby bylo krásné a zdravé. Bez pravidelnosti ve cvičení, zdravé stravy a trpělivosti výsledky mít nebudete! Tak vzhůru do toho a udělejte si svůj FITDEN! Neodkládejte nic na věčné potom a začněte se sebou něco dělat teď hned!

 

Těším se na Vás a na to jak si pořádně zamakáme! ;-)

Váše instruktorka fitness Denisa