Nesmysly z reklam na hubnutí!

 

Jistě znáte to neustálé bombardování z reklam, že jedině s jejich výrobkem zhubnete. Ale v reklamě jsou nastrčení lidé (často dlouholetí sportovci), kteří vás přesvědčují, jak nosili před tím o několik čísel větší kalhoty... Ve skutečnosti je nikdy nenosili - je to podvod!

Uvědomte si, že tyto reklamy spoléhají na lidské neštěstí, nespokojenost a bezradnost... Spoléhají, že takto nešťastní lidé jsou ochotní zaplatit za cokoliv, jen aby jim to dalo naději na zlepšení. Ale funguje to bohužel obráceně. Navíc jsou to vyhozené peníze!

 

Jak je to tedy s těmi převratnými výrobky z reklam?

 

Sněz tohle a zhubneš

(pilulky na hubnutí, prášky na hubnutí, extrakty a čaje na hubnuti...)

Všude na vás na internetu číhá podobně znějící reklama na výrobky, u kterých najdete dokonce i falešné pozitivní recenze lidí, či laboratorní testy - mají to podvodníci propracované. Přitom nikdy se nedopátráte žádných konkrétních kontaktních údajů na výrobce či alespoň odpovědného distributora těchto zázračných výrobků (pilulek, zelených čajů apod.).

Úpřimně, opravdu si risknete jíst něco co má nejasný původ? V nejlepším případě vám prodají placebo (látka bez žádných prokazatelných účinků), a v tom horším něco, co vám může i ublížit. Přemýšlejte, od čeho jsou obchody se sportovní výživou? Jedině tam můžete nakoupit bez rizika a opravdu to, co je uvedené na obalu.

 

Stačí cvičit pouze 5 minut denně!

(přístroje na cvičení doma z teleshopingu...)

Je třeba si uvědomit, že neexistuje tak zázračný přístroj co by z někoho cvičením pouze 5 minut denně vytvořil modelku či kulturistu... Při tak malé až žádné zátěži a jednostranném pohybu se nikdo nestane sportovcem, a už vůbec nebude mít "vydlážděné" břicho! Natož pak tvarované ruce atd.

Už na první pohled je jasné, že jde o závádějící reklamu z teleshopingu. Jak to funguje? Výrobce těchto přístrojů najme do reklamy letité vrcholové sportovce, kteří vypadají opravdu dobře, aby propagovali "nástroje na cvičení doma", s kterými údajně zaručeně vybudujete ty cihličky na bříšku, ta kulatá ramena apod. Zavádějící je to už v tom, že tito sportovci běžně necvičí s jejich nástrojem, ale cvičí normálně v posilovně, kde "tvrdě dřou" z celou škálou strojů, aby měli celkový a vyvážený svalový rozvoj těla. Doplňují to aerobní aktivitou, a k tomu všemu drží i přiměřenou stravu, doplňky stravy atd. A vysloveně lživá informace je, že stačí cvičit 5-15 minut denně houpáním se na zemi apod., a že budete vypadat pak jako tito vrcholoví sportovci. Je to vážně nesmysl. A úpřimně, jak dlouho vám i vydrží motivace jakkoliv cvičit v domácím prostředí? Buďme úpřimní sami k sobě.

 

Hubněte sezením na gauči, bez námahy!

(termické hubnoucí pásy, potící legíny, elektrošokové pásy, vibrační pásy)

Zvažujete-li tyto produkty z televizních reklam, tak je třeba si uvědomit, že válením se u televize na gauči a čekáním na zázraky opravdu ještě nikdo nezhubl!

V případě termo-zábalů vám minimálně vaše pokožka nepoděkuje, protože nemůže dobře dýchat. Navíc si přehříváte organismus a následným pocením ztrácíte vodu z těla. A voda nejsou tuky, a vy se chcete přece zbavit tuků! Už chápete tu logiku? Pocení není hubnutí!

Vibrační pásy vás maximálně jemně promasírují, a to je vše. Hubnutí se nekoná! A co ty zázračné elektrošokové pásy, které údajně cvičí za vás samy? Úpřimně, kdo by si chtěl dobrovolně nechat dráždit nervy elektřinou a vyvolávat nepříjené svalové záškuby a nebo nechat mokvat svou pokožku pod vrstvou neprodyšné gumy, ošetřovat potničky, riskovat takto zdraví a ještě za to platit nehorázné peníze? Jen pro plné info cvičení metodou elektro svalové stimulace (EMS) je vhodné k rehabilitačním účelům, ale k tomu se používají úplně jiné profesionální přístroje pod dohledem odborníků.

 

Změříme vám zadarmo vaše hodnoty, jak jste fit?

(měření tělesných hodnot z ulice)

I takto nějak začíná věta mnohých, co vás oslovují na ulici... Když se necháte změřit zadarmo, tak to asi není nic špatné. Horší to je, pokud vás dostanou na další služby - nejedna ze slečen či paní naletěla a upsala se uhradit fakturu na 10000 Kč! A co za ty pěníze dostaly? Jen výsledky měření (otázka je jak moc jsou věrohodné) a nějaké ty články o zdravém životním stylu, tedy rady a informace, které jsou zadarmo k mání všude na internetu. A to je hodně drahý špás!

Pokud jde o postavu, nebylo by efektivnější ty peníze využít na celoroční permanentku do fitness centra, případně si zaplatit i osobního trenéra fitness, který vám coby odborník z oboru poradí kvalifikovaně, a opravdu tak udělat něco pro sebe a své zdraví? A pokud postavu ani zdraví neřešíte, tak si raději kupte něco pro osobní radost.

 

 

Co říci závěrem?

Nenechte se napálit snadnými metodami a falešnými nadějemi. Nefungují!
Jen se zbytečně zklamete, a ještě na vás a vašem neštěstí podvodníci vydělávají.

Abyste dosáhla svého, vždy to stojí nějaké úsilí (cvičení a dodržování jídelníčku), ale výsledek je potom dlouhodobý, a prospěje to i vašemu zdraví.
Tak jen hlavu vzhůru a hrdě do toho!

 

 

Pokud si přejete cvičit (v Praze), ale nevíte jak začít a na co dbát, kontaktujte mě:
+420 773 991 633, fitden@seznam.cz
Ráda se Vám budu věnovat!